Ічнянське РЛВ Борзнянського МВ ДУ " Чернігівський ОЛ...


Вітаю Вас Гість | RSS
Санепідемслужба
Документація
Забезпечення досту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Документація » Статті

Хвороба Зіка
22.02.2016, 09:34

Хвороба, викликана вірусом Зіка

Основні факти

Збудник хвороби, викликаної вірусом Зіка - це вірус, переносниками якого є комарі роду Aedes. У людей із хворобою, викликаною вірусом Зіка, зазвичай спостерігається лихоманка, шкірний висип (екзантема) і кон'юнктивіт. Ці симптоми зазвичай зберігаються протягом 2-7 днів.Нині не існує специфічного лікування і вакцини.Найбільш ефективний спосіб профілактики - захист від укусів комарів.Відомо, що вірус циркулює в Африці, Північній і Південній Америці, Азії і Тихоокеанському регіоні.   Вірус Зіка, поширюється завдяки перенесенню комарами. Вперше виявлений у макак резус в Уганді в 1947 році у рамках роботи мережі моніторингу за лісовою формою жовтої лихоманки. Потім, у 1952 році вірус був виявлений у людей в Уганді і в Об'єднаній Республіці Танзанія. Спалахи хвороби, викликаної вірусом Зіка, зареєстровані в Африці, Північній і Південній Америці, Азії і Тихоокеанському регіоні.

Ознаки і симптоми

 Інкубаційний період (час з моменту контакту з вірусом до появи симптомів) хвороби, викликаної вірусом Зіка  точно не відомий, але, ймовірно, становить кілька діб. Симптоми захворювання схожі на симптоми інших арбовірусних інфекцій, таких як лихоманка денге: це підвищена температура, шкірний висип, кон'юнктивіт, біль у м'язах і суглобах, нездужання і головний біль. Ці симптоми зазвичай слабко виражені і зберігаються протягом 2-7 днів.  

 Профілактика

 Наявність комарів-переносників та місць їх розмноження вказує на значний ризик інфікування вірусом Зіка. Профілактика і контроль захворюваності засновані на скороченні чисельності комарів шляхом усунення їхнього джерела (знищення і перетворення місць розмноження) і зниженні імовірності контакту людей з комарами. Для цього варто використовувати репеленти, носити одяг (бажано світлих тонів), що закриває якомога більшу частину тіла, застосовувати фізичні бар'єри, такі як сітки, закриті двері і вікна. Крім цього важливо позбуватися від можливих місць розмноження комарів, для чого слід спорожняти, очищати або накривати ємності, в яких може накопичуватися вода: відра, квіткові горщики, автомобільні шини. Необхідно приділяти особливу увагу і надавати допомогу тим, хто не в змозі забезпечити собі належний захист, зокрема, дітям, хворим і літнім людям.

Категорія: Статті | Додав: Адмін
Переглядів: 259 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Корисні лінки
Оперативна інформа
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples