Ічнянське РЛВ Борзнянського МВ ДУ " Чернігівський ОЛ...


Вітаю Вас Гість | RSS
Санепідемслужба
Документація
Забезпечення досту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Документація » Статті

Профілактика дифтерії
01.02.2018, 12:14

Дифтерія – це гостре інфекційне захворювання, що характеризується запаленням слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і носоглотки, а також, в окремих випадках, шкіри в місцях пошкоджень. Основний прояв – поява фібринозних плівок сіруватого кольору на поверхні мигдалин і слизових оболонках ротоглотки.

В минулому дифтерія була в основному захворюванням дитячого віку.

В сучасності все змінилось – на дифтерію зараз хворіють як діти, так і дорослі. Ураження життєво-важливих органів та систем організму може привести до смерті хворого, особливо при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та пізно початому специфічному лікуванні. Збудником дифтерії є мікроб – так звана дифтерійна паличка. Вхідними воротами інфекції частіше всього є слизові оболонки ротоглотки, гортані та носа. В рідкісних випадках збудник дифтерії проникає в організм через кон’юктиву ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів. Джерелом збудника дифтерії являються хворі та безсимтомні носії (особи, у яких збудник міститься в організмі, але не викликає хвороби). Особливо небезпечні хворі дифтерією ротоглотки, так як вони найбільш активно виділяють збудника хвороби в зовнішнє середовище при диханні, кашлі та чханні. Зараження інших людей проходить при вдиханні повітря, забрудненого збудниками дифтерії.

Такий шлях передачі хвороби найбільш активно працює у групових колективах при порушенні санітарних вимог: недостатня площа та об’єм кабінетів, навчальних класів та тому подібне., погана вентиляція приміщень і не проведення профілактичних провітрювань; нерегулярне та неякісне проведення прибирання приміщень.

Першими клінічними проявами цієї небезпечної хвороби є симптоми звичайної ангіни: біль у горлі, першіння, поява нальоту на мигдалинах, погіршення самопочуття та підвищення температури тіла.

Як уникнути захворювання на дифтерію:

  • санітарно-гігієнічних норм, проводити регулярне провітрювання приміщень, вчасно та якісно проводити вологе прибирання. При появі симптомів захворювання – звернутися до лікаря для огляду з метою своєчасної діагностики та лікування.

Проводити профілактичні щепленя проти дифтерії, що дозволяє попередити розвиток важких форм хвороби та незворотних змін в організмі.

Категорія: Статті | Додав: Адмін
Переглядів: 183 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Корисні лінки
Оперативна інформа
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples