Ічнянське РЛВ Борзнянського МВ ДУ " Чернігівський ОЛ...


Вітаю Вас Гість | RSS
Санепідемслужба
Документація
Забезпечення досту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Документація » Статті

Що потрібно знати про кір?
17.11.2017, 09:17

Кір — це повітряно-крапельна інфекція. Вірус попадає в організм через слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі від хворої кором людини, яка поширює його при диханні, розмові, чханні та кашлі. Вірус кору дуже летючий – з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини, тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому, вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому поширення інфекції через предмети (постільну білизну, одяг, іграшки), а також через третіх осіб, що контактували із хворим, практично неможливо. Приміщення, де перебував хворий кором, достатньо провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.

Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40ºC, апетит відсутній. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока — кон’юнктивіт. На другий-третій день хвороби на піднебінні з’являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ — характерні для кору малесенькі білуваті цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика).

На 4—5 день хвороби з’являється висип — спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня вона поширюється на тулуб, ще через день — на руки й ноги. У період появи висипки стан дитини різко погіршується — знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель). Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.

Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає покращення стану. Висипання або зникають зовсім, або змінюються пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному його появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища — вона поступово видужує.

У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції — випадки повторних захворювань одиничні.

Діти до 6 місяців, особливо ті що перебувають на грудному вигодовуванні, хворіють на кір украй рідко.

Основний спосіб профілактики цієї інфекції — активна імунізація. Вакцинацію проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація — у шість років. Імунізація проти кору також проводиться раніше непривитим підліткам, що й не хворіли кором, у віці 15-17 років і дорослим у віці до 35 років.

У дитячих дошкільних установах карантин встановлюється для привитих дітей, що раніше не хворіли кором на 17 днів від початку контакту.

Тож, при виникненні перших симптомів, негайно звертайтеся до медичних установ, адже ваше здоров’я у ваших руках.

 

Категорія: Статті | Додав: Адмін
Переглядів: 229 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Корисні лінки
Оперативна інформа
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples