Ічнянське РЛВ Борзнянського МВ ДУ " Чернігівський ОЛ...


Вітаю Вас Гість | RSS
Санепідемслужба
Документація
Забезпечення досту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Санепідемслужба » Демографічна характеристика

Характеристика екологічного та санітарно - гігієнічного стану міста Ічня та Ічнянського району.
15.05.2017, 12:09

Характеристика екологічного та санітарно - гігієнічного стану міста Ічня та Ічнянського району.

Місто Ічня розташоване в лісостеповій зоні Придніпровської низовини.. Екологічний та санітарно-гігієнічний стан в місті обумовлений, в основному, негативним впливом об’єктів господарського комплексу та транспортної інфраструктури.

В м. Ічня на обліку 47 об’єктів промисловості, 81 комунальних об’єкти, 198 об’єктів гігієни харчування (2 підприємства харчової промисловості, 50 закладів громадського харчування, 104 підприємств торгівлі), 51 – дитячих закладів (в т.ч. 24 шкіл, 21 дитячих дошкільних закладів, 6 позашкільних закладів, 1 ліцей). В місті розташований великий залізничний вузол з великою кількістю вантажного та пасажирського транспорту, з чим пов’язана висока міграція населення.

Ічнянський район за географічним розміщенням знаходиться на півдні Чернігівської області і межує на півночі з Борзнянським, Бахмацьким районами ,на півдні з Прилуцьким , на заході з Ніжинським ,на сході з Талалаївським ,Срібнянським районами Чернігівскої області.

Дата утворення району – 1923 році.

Територія району складає 1,6 тис.кв.м ( 4,9% території Чернігівської області). Північна частина району знаходиться в лісостеповій зоні, південна – у степовій зоні.

В Ічнянському районі на обліку промислових підприємств – 47, комунальних об’єктів -81, дитячих дошкільних закладів – 21, шкіл – 24, Крім того в районі працює об’єктів громадського харчування – 50, об’єктів торгівлі – 104.

Основний напрямок діяльності району – сільськогосподарське виробництво. На території району діє 2 сільгосппідприємства Мінагрополітики України, 2 підприємства недержавної форми управління.

Медична мережа Ічнянського району представлена центральною районною лікарнею, 29 ФАПами, 9 амбулаторіями.

Інфекційним хворим надається допомога в інфекційному відділенні Ічнянської ЦРЛ. Хворі на туберкульоз знаходяться під диспансерним наглядом .

Водний басейн.

Стан водного басейну визначається якістю промислових та комунально-побутових стоків, які відводяться на каналізаційні очисні споруди КП ВКГ „Ічень”.

Повітряний басейн.

В зв’язку з призупиненням роботи промислових підприємств забруднення атмосферного повітря в місті та районі відбувається за рахунок автотранспорту (близько 80%), які утворюють ареали підвищеного забруднення поблизу основних стаціонарних джерел викидів та вздовж головних магістралей. Територіально найбільш шкідливі виробництва в місті зосереджені в промисловому районі, сформованому вздовж залізничної магістралі.

Для забезпечення централізованою питною водою населення м. Ічня використовують підземні джерела водопостачання. Якість підземних вод на території міста відповідає сучасним вимогам (ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»). Потужним та занадто небезпечним джерелом забруднення ґрунтових та підземних вод у південній частині міста є полігон ТПВ.

Населення Ічнянського району на 87% забезпечено водою з джерел централізованого водопостачання. Решта населення використовує воду з шахтних колодязів.

Акустична ситуація.

Джерелом шумового навантаження в межах міста та району є вулично-дорожня мережа, недосконала планувальна структура якої (проходження через житлові райони, велика кількість перехресть, тощо), обумовлює шумове навантаження на житлові території. Найвищі рівні шуму в місті спостерігаються в години «пік» на вулиці Ковалівка, Солдатської слави, Київська.

Ґрунти.

Проводиться моніторинг забруднення ґрунту в районі промислової зони, полігону твердих побутових відходів, центральної частини міста, де спостерігається найбільш інтенсивне та тривале техногенне навантаження на навколишнє природне середовище. Відхилень не зареєстровано.

 

 

Демографічна ситуація залишається складною, чисельність населення району за минулий рік склала 31479 чоловік. За останній 2016р. у Ічнянському районі спостерігається зменшення народжуваності з 7,5 до 6,7 (на 1000 населення), рівень смертності знаходиться на рівні 22,1 (на 1000 населення) та збільшився дефіцит природного приросту від -14,8 до -15,4. Враховуючи перевищення смертності над народжуваністю – процес природного скорочення населення триває (природний приріст негативний).

Категорія: Демографічна характеристика | Додав: Адмін
Переглядів: 231 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Корисні лінки
Оперативна інформа
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples